NIESAMOWITY ŚWIAT HIGIENY JAMY USTNEJ W 1A

Uczniowie klasy Ia przez dwa tygodnie realizowali zadania Programu edukacji stomatologicznej Instytutu Blend-a-med. Oral-B. Pierwszaki z dużym zainteresowaniem poznawali Niesamowity świat higieny jamy ustnej. Najpierw obejrzeli film, dzięki któremu zdobyli wiedzę o zębach, dziąsłach, płytce nazębnej, próchnicy i sprzyjających zębom nawykach żywieniowych. Wykonywali też zadania zawarte w kartach pracy, rozwiązywali zagadki, przeprowadzali eksperymenty. Opowiadali o tym, jak wypadł im ząb. Pod czujnym okiem Pani higienistki szkolnej ćwiczyli szczotkowanie modelu szczęki oraz czyszczenie nicią dentystyczną. Dzięki projektowi dzieci stały się bogatsze o wartościową wiedzę. Na pewno będą pamiętać o codziennym szczotkowaniu zębów, używaniu nici dentystycznej, unikaniu słodyczy i regularnych kontrolach stomatologicznych. 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »