I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KALIGRAFICZNY "MISTRZ KALIGRAFII"

W środę 3 kwietnia w kąkolewskiej Szkole odbył się I Międzyszkolny Konkurs Kaligraficzny „Mistrz Kaligrafii” adresowany dla uczniów klas I – III. Dwanaścioro dzieci z trzech szkół: ze Szkoły Podstawowej w Osiecznej, z Zespołu Szkół w Świerczynie i z Zespołu Szkół w Kąkolewie walczyło o uzyskanie tytułu „Mistrza Kaligrafii”. Uczniowie spisali się wspaniale, starali się, aby każda literka była kształtna i właściwie połączona z sąsiednimi, by do tekstu nie wkradł się żaden błąd.
Decyzją jury w składzie: P. Alina Żalik, P. Emilia Swoboda i P. Wioletta Klak Mistrzem Kaligrafii” wśród pierwszoklasistów została uczennica naszej Szkoły - Nikola Wojtyniak. Na poziomie klas drugich tytuł „Mistrza Kaligrafii” wywalczyła uczennica osieckiej Szkoły - Maja Klupczyńska.  W klasach trzecich ex equo Mistrzami zostali dwaj chłopcy: Kamil Wojciechowski - uczeń Zespołu Szkół w Świerczynie i Adam Kasztelan - uczeń Zespołu Szkół w Kąkolewie. Mistrzowie i wszyscy uczestnicy finału: Lena Golembka, Maja Kraśner, Lena Nadolna, Oliwia Skrzyński, Natalia Szymlet, Wiktor Żymełka, Klaudia Woźna i Dominik Walenciak zostali uhonorowani dyplomami oraz upominkami ufundowanymi przez Pana Burmistrza i Dyrekcję naszej Szkoły. Konkurs zorganizowały Panie Sława Pietrowicz i Ewa Łapawa.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »