GIMNAZJALIŚCI W KINIE NA "KURIERZE"

1 kwietnia uczniowie z klas 3 Gimnazjum pojechali do kina, aby obejrzeć najnowszy film Władysława Pasikowskiego pt. „Kurier”. Widzowie mogli poznać historię słynnego emisariusza Jana Nowaka – Jeziorańskiego, który w czasie II wojny światowej był łącznikiem między przedstawicielami rządu RP działającego na emigracji a najwyższymi działaczami Armii Krajowej. Słynny kurier odegrał znaczącą rolę podczas planowania powstania warszawskiego, w którym wziął udział. Film oprócz realiów życia w okupowanej Warszawie ukazuje siłę drzemiącą w człowieku motywującą do działania i budującą gotowość do poświęceń dla ojczyzny i rodaków. „Kurier” prowokuje współczesnego widza do refleksji – jak zachowałbyś się w trudnych czasach wojny, co jesteś gotowy zrobić dziś dla innych?

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »