KONCERT PRO MUSICA W KLIMACIE WIELKANOCNYM

Poniedziałkowy poranek 25 marca uczniowie i nauczyciele rozpoczęli od muzycznego spotkania z Panią Malwiną Paszek – śpiewaczką i multiinstrumentalistką specjalizującą się w grze na oryginalnych instrumentach: cytrze, lirze korbowej, karimbie czy drumlach. Publiczność mogła posłuchać bardzo ciekawych opowieści o ludowych tradycjach związanych z Wielkanocą. Dowiedzieli się, co to jest śpiew biały oraz kolęda wielkanocna. Pani Malwina zaprezentowała budowę i dźwięki płynące z cytry, liry oraz bębna obręczowego. Prowadząca koncert przybliżyła także obyczaj zwany „chodzeniem z gaikiem” praktykowany na Mazowszu oraz „nowe latko” śpiewane w Wielkopolsce. Uczniowie bardzo chętnie śpiewali razem z artystką i spacerowali po scenie z symbolicznym bukietem kwiatów.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »