O ZNACZENIU WOLNOŚCI

#MyFreedomDay to organizowane 14 marca ogólnoświatowe wydarzenie, w czasie którego uczniowie i nauczyciele angażują się w mediach społecznościowych w akcję uświadamiającą problem współczesnego niewolnictwa i znaczenia wolności. Na świecie jest obecnie ponad 40 mln niewolników. 71% to kobiety i dziewczynki, 10 mln to dzieci. Prawdopodobnie w ciągu ostatnich 5 lat ponad 89 mln osób doświadczyło jakiejś formy niewolnictwa i wie, co znaczy stracić wolność. Na pewno każdy z nas miał styczność z produktami (np. kawa, papierosy, ubrania), które powstały z wykorzystaniem niewolniczej pracy. 
Choć może nam się wydawać, że ten problem nas nie dotyczy, niestety realia są inne. W Polsce jest około 180 tysięcy niewolników. Współczesne niewolnictwo rzadko jest widoczne na pierwszy rzut oka, jednak przejawia się w dzisiejszych czasach w wielu formach. Zmuszanie do żebractwa, niewolnicza praca czy handel ludźmi i organami - to tylko niektóre ze sposobów teraźniejszego niewolnictwa. 
W klasie 3gb Natalia Bartosik, korzystając z materiałów fundacji Dominiki Kulczyk, przygotowała prezentacje na temat niewolnictwa.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »