SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Od poniedziałku 18 marca do środy 20 marca odbywały się rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży z naszej Szkoły. Nauki głosił Ojciec Aleksy Moryson z zakonu Franciszkanów ze Wschowy. Rozważania Drogi Krzyżowej przygotowali uczniowie we współpracy z Paniami katechetkami, o oprawę muzyczną zadbały dziewczyny z klas VIIIa i VIIIb. Ćwiczenia duchowe zakończyły się Mszą Św., na której modliliśmy się w intencji  całej społeczności szkolnej oraz zmarłych pracowników i absolwentów. Każdy uczestnik rekolekcji powinien zadać sobie pytanie, czy coś one wniosły w jego życie? Czy złe i niebezpieczne przyzwyczajenia wprowadziły nas w marazm duchowy, czy może jest jeszcze szansa na odrodzenie? Obyśmy podobnie jak to ziarno wysiane na żyzną ziemię podczas żniw przynieśli owoc obfity.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »