SPOTKANIE Z PISARKĄ I ILUSTRATORKĄ

W piątek 15 marca uczniowie klasy I a i grupa przedszkolaków pod opieką wychowawczyń P. Bogny Drebot i P.Sławy Pietrowicz wyjechali do leszczyńskiego MBWA na spotkanie z pisarką Panią Magdaleną Zarębską i ilustratorką Panią Karoliną Kucharską. Autorka zdradziła zebranym kilka faktów ze swojej książki „Kraina Nieczytania”, zachęcając w ten sposób do poznania losów jej bohaterów. Dzieci uczestniczyły w zabawie w wyobraźnię, która polegała na rozpoznaniu, co przedstawia rysunek w bardzo dużym powiększeniu. Wspólnie z ilustratorką dzieci przygotowywały rysunek ulubionego zwierzątka, podając rysującej jego charakterystyczne cechy. Dowiedziały się, że aż 20 osób musi wykonać pracę, aby książka od autora dotarła do księgarni. Na zakończenie uczestnicy otrzymali zakładkę do książki lub naklejkę, aby zachęcały do codziennego czytania. Najmłodsi podziękowali za spotkanie, wręczając Paniom własnoręcznie przygotowaną książeczkę.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »