PINOKIO NA SZKOLNEJ SCENIE

28 lutego 2019 roku uczniowie klas I-IV SP obejrzeli spektakl kukiełkowy wzorowany na znanej baśni Carla Collodiego pt. ,,Pinokio”. Młodzi widzowie mogli śledzić losy chłopca imieniem Pinokio, który został stworzony przez poczciwego stolarza Dżepetta. Pajacyk, mimo próśb swego ojca, wcale nie garnął się ani do nauki, ani do pracy i wciąż grymasił. Wpadł w złe towarzystwo, podstępni lis i kot wykorzystali jego naiwność i lenistwo. Na szczęście pajacykowi towarzyszyli Świerszczyk oraz Dobra Wróżka, która jak mądra matka czuwała nad nim i udzielała mu dobrych rad, dzięki czemu Pinokio w końcu zrozumiał, że trzeba być uczciwym i grzecznym, a wzbogacić się można jedynie uczciwą pracą. Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy chłopca. Wspaniały efekt dała duża kukiełka głównego bohatera oraz malownicza scenografia.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »