KONKURSJUNIOR ENGLISH COMBAT

W piątek 1 marca odbył się drugi, finałowy etap IX Regionalnego Konkursu Języka Angielskiego „Junior English Combat.” Organizatorem konkursu dla uczniów gimnazjów oraz 7. i 8. klasy szkoły podstawowej było II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika z Oddziałami Dwujęzycznymi i Międzynarodowymi w Lesznie. Patronat nad konkursem sprawowali Wydział Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Oxford University Press. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Leszna. Naszą Szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy VIIIa - Amelia Śmiejczak oraz  Nina Żalik, które najlepiej napisały test na etapie szkolnym. Nina popisała się świetną znajomością języka angielskiego podczas części pisemnej oraz ustnej konkursu i ostatecznie zajęła I miejsce. Ósmoklasistka otrzymała tytuł laureata konkursu, co zwalnia ją ze sprawdzianu kompetencji językowych przeprowadzanego jako jeden z elementów rekrutacji do klas dwujęzycznych I klasy przygotowawczej Programu Matury Międzynarodowej w II LO w Lesznie. Jest to równoznaczne z uzyskaniem maksymalnej liczby punktów z tegoż sprawdzianu. 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »