OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY "TWOJE DANE-TWOJA SPRAWA"

Już po raz drugi uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Kąkolewie biorą udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Twoje dane – Twoja sprawa”. Inicjatorem działań jest Urząd Ochrony Danych Osobowych. Celem programu jest uwrażliwienie młodych ludzi na pojęcie danych osobowych oraz świadome uczestnictwo w sieci i w świecie wirtualnym. W tym roku szkolnym uczniowie na zajęciach prowadzonych przez wychowawców dowiedzą się, jak wielkie znaczenie mają słowa – również te zostawiane w cyfrowej przestrzeni. Młodzi internauci zastanowią się nad znaczeniem pojęć prywatność, opinia, krytyka i hejt. Nauczą się ponadto, czym są cyfrowe ślady oraz jak działa prawo do bycia zapomnianym. Obchodząc Szkolny Dzień Ochrony Danych Osobowych, wykonają klasowy plakat tematycznie związany z projektem. Wiosną każdy chętny uczeń będzie mógł wziąć udział w konkursach proponowanych przez organizatora programu.

TWOJE DANE - TWOJA SPRAWA!" BIERZEMY UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM PROGRAMIE EDUKACYJNYM (GIODO)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »