GALA LAUREATÓW

21 listopada w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu odbyła się uroczysta Gala Laureatów konkursów organizowanych przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu oraz liczne instytucje współpracujące i patronujące ponadrocznemu projektowi realizowanemu w związku z obchodami 100. Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
Jury doceniło twórcze opowiadanie z historią Powstania Wielkopolskiego w tle napisane przez Natalię Bartosik - podopieczną Pani Cecylii Glapiak. Uczennica klasy 3gb otrzymała wyróżnienie.
W kierowanym do nauczycieli konkursie na scenariusz obchodów rocznic Powstania Wlkp. w latach 2008 - 2018 wyróżniono siedmioro nauczycieli, w tym pięć to nauczycielki Zespołu Szkół w Kąkolewie. Piękne dyplomy i nagrody otrzymały Panie Cecylia Glapiak, Alina Żalik, Anna Poprawska, Martyna Sowińska i Ewa Bojanowska-Gnacińska.
Dla wszystkich szkół zaangażowanych w projekt przygotowane zostały pamiątkowe Certyfikaty udziału.
Warto dodać, że na pokonkursowej wystawie na kartkę pocztową o Powstaniu Wlkp. znalazły się prace Nataniela Kaczmarka i Pawła Szczepaniaka.  
Galę uświetniła nie tylko obecność ważnych gości – przedstawicieli władz województwa wielkopolskiego, szkół wyższych, Kuratorium Oświaty w Poznaniu i różnych instytucji kultury, ale także harcerze oraz ułani z Ochotniczego Reprezentacyjnego Oddziału Ułanów Miasta Poznania ubrani w stroje powstańców, tworzący  na scenie historyczną scenografię. W części artystycznej goście wysłuchali laureatów konkursu krasomówczego oraz aktorki z Teatru Nowego, która pięknie przedstawiła zwycięskie opowiadanie laureatki konkursu literackiego. Nie zabrakło pieśni patriotycznych śpiewanych przez solistkę i wszystkich uczestników gali.

 

Gratulujemy wyróżnień. Są one potwierdzeniem wieloletniej wspaniałej pracy naszej Szkoły.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »