SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ W I A

22 listopada na spotkaniu z cyklu „Nasza Szkoła czyta dzieciom” pierwszoklasiści gościli mamę Nikoli, która przyniosła dwie książki: „Wiersze naszego dzieciństwa” autorstwa Aleksandra Fredry, Marii Konopnickiej, Urszuli Kozłowskiej i „Ciało człowieka”. Najpierw dzieci wysłuchały wierszowanych legend pt. „Wars i Sawa”, „Syrenka warszawska”, „Smok wawelski”, które pięknie przeczytała Pani Kasia, dodatkowo pokazując kolorowe ilustracje. Później słuchacze mieli możliwość porozmawiania na temat wysłuchanych wierszy. Wykazali się dobrą pamięcią, odpowiadając na zadane pytania. Na zakończenie Pani Kasia z encyklopedii przeznaczonej dla dzieci przeczytała kilka haseł wyjaśniających powstawanie niektórych zjawisk z codziennego życia. Najmłodsi podziękowali Pani Katarzynie za przybycie i miło spędzony czas z książką. Na pożegnanie wręczyli gościowi laurkę. Miłym akcentem wizyty okazał się słodki poczęstunek przygotowany przez zaproszoną mamę.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »