MIĘDZY BIOLOGIĄ A CHEMIĄ

19 listopada 2018 r. w II Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie odbyła się VIII edycja Dnia Nauki MIĘDZY BIOLOGIĄ A CHEMIĄ. Regionalny Konkurs przyrodniczy skierowany był w tym roku do uczniów gimnazjum i 8. klas szkoły podstawowej, pasjonatów biologii i chemii. Cele konkursu to między innymi uczenie wykorzystania wiedzy teoretycznej w praktyce i promowanie twórczego myślenia.
W Konkursie wzięli udział Liliana Bassa, Magdalena Jędrzychowska, Katarzyna Rosik z Gimnazjum i Nina Żalik, Franciszek Michalak i Mateusz Manel ze Szkoły Podstawowej - podopieczni Pań Danuty Bednarczyk, Marii Joachimiak i Iwony Fiebich. Uczestnicy zmierzyli się z pytaniami testowymi z biologii i chemii, obserwowali prezentacje prac badawczych uczennic Zespołu Szkół nr 2, brali udział w warsztatach doświadczeń i grach oraz zabawach biologiczno-chemicznych.
Magdalena Jędrzychowska została laureatką III miejsca testu wiedzy. Gratulujemy.   
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »