TYDZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W ramach Tygodnia Języka Angielskiego starsi uczniowie naszej Szkoły mieli nie tylko możliwość zaprezentowania swojej wiedzy z języka angielskiego, ale także poznali bliżej kulturę Stanów Zjednoczonych.  Chętni uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę o Stanach Zjednoczonych, odpowiadając każdego dnia na pytania dotyczące geografii, tradycji, zabytków, atrakcji turystycznych i sławnych osób. We wtorek uczniowie klas 7, 8 i 3 gimnazjum wzięli udział w Olimpiadzie z Języka Angielskiego. W czwartek zaś odbył się quiz językowy, w którym uczniowie poszczególnych klas rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 4-6 oraz klasy 7, 8 i 3 gimnazjum. Uczniowie wszystkich klas przygotowali także plakaty tematyczne, które powieszone zostały na drzwiach sal lekcyjnych. Dzięki temu każdy mógł poszerzyć znajomość słownictwa z takich dziedzin jak dom, przyroda czy mass media. O tym jak ważna jest praktyczna znajomość języka obcego przekonali się uczniowie, którzy w piątek wzięli udział w zajęciach z wolontariuszami z Centrum Aktywności Twórczej. Studenci z Hiszpanii, Francji i Ukrainy opowiadali o swoich krajach, języku i najciekawszych tradycjach, oczywiście po angielsku. To jeszcze nie koniec atrakcji. Chętni uczniowie klas 4-6 mogą wziąć udział w konkursie tematycznym English Challenge, który odbędzie się w środę 21 listopada.  

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »