SPOTKANIE Z FUNKEY

29 października 2018 r. klasy I-III oraz czwarte i piąte w innowacyjny sposób uczyły się języka angielskiego. Pani Marta Lisiewicz zaproponowała dzieciom dwujęzyczny teatr musicalowy, którego główną bohaterką była czerwonowłosa dziewczynka Funkey, a towarzyszyły jej małpka, żyrafa, renifer oraz szczurek, wszyscy mieli potrzebę naprawienia świata. Dziewczynka za pomocą dialogów i piosenek w języku angielskim dowiadywała się, co zwierzaki chcą jej przekazać. Uczniowie, biorąc czynny udział w przedstawieniu, powtarzali z aktorami i zapamiętywali wiele nowych słów i zwrotów, poznali też piosenki opowiadające o przeżyciach bohaterów. Warto wspomnieć, że spektakl uczył tolerancji i szacunku wobec innych kultur. Naukę przez kontekst, a nie przez dosłowne tłumaczenie uczniowie przyjęli bardzo ciepło i z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie z Funkey i jej przyjaciółmi oraz językiem angielskim. 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »