WIELKI TEST WIEDZY O POLSCE

26 października w Zespole Szkół w Kąkolewie - w ramach świętowania stulecia odzyskania niepodległości - odbył się Wielki Test Wiedzy o Polsce. Międzypokoleniowe drużyny złożone z zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli i uczniów zmierzyły się z pytaniami z historii i szeroko rozumianej kultury. Zawodnicy udowodnili, że znają wybitnych Polaków, że niestraszne im daty, że dbają o piękno ojczystego języka, że doskonale orientują się w polskiej muzyce i literaturze, że rozpoznają zabytki i sceny filmowe. O zwycięstwie zadecydowała dogrywka, która wymagała znajomości ortografii i szybkości kojarzenia. Jednocześnie z testem powstawał okolicznościowy mural z hasłem „Dziękujemy za wolność”. Wszyscy obecni mieli też okazję zapisać życzenia dla Polski, mogli jej pogratulować niepodległości lub wskazać, dlaczego są dumni z bycia Polakami. Wszystkie wypowiedzi w formie biało-czerwonych listków zawisły na Drzewie Życzeń. W przygotowanie imprezy zaangażowało się wielu nauczycieli i uczniów, a rodzice upiekli ciasta do kawiarenki. Było miło i radośnie. Pamiątkowe zdjęcie i okolicznościowe dyplomy będą wspaniałymi pamiątkami udziału w Wielkim Teście Wiedzy o Polsce, który był atrakcyjną formą podziękowania za wolność.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »