NOC W SZKOLE VIIIA

Noc z 19 na 20 października uczniowie klasy VIIIa (z własnej inicjatywy!) pod opieką wychowawczyni – P.A.Poprawskiej oraz mam – P.A.Szyrmer i A.Andrzejewskiej-Śmiejczak spędzili w Szkole. Zaczęli od warsztatów, podczas których przy użyciu kart Dixit próbowali spojrzeć w głąb siebie, nazwać swoje mocne strony, marzenia, ale też lęki i niedostatki. To było bardzo ciekawe i rozwijające ćwiczenie, wymagało odwagi i uczyło publicznego wypowiadania się. Wychowawczyni udało się przekonać uczniów, że obraz jest wart tysiąca słów. Drugie zadanie miało pokazać uczniom, jak ważne jest pozytywne myślenie, jaką moc może nam dać czyjeś wsparcie, miłe słowo czy uśmiech. Ósmoklasiści robili też zdrową sałatkę owocowo-warzywną – w opozycji do niezbyt zdrowej, ale smacznej pizzy zamówionej za pieniądze z ubiegłorocznego zwycięstwa w Superklasie i pysznych ciast upieczonych przez mamy. Panie A.Śmiejczak i A.Szyrmer przeprowadziły minikurs tańca – uczniowie ćwiczyli nie tylko taniec w parach, ale również przygotowali do piosenki Eda Sheerana układ taneczny. Doskonale się bawili i pięknie ruszali. Rozegrali też dwa mecze w dwa ognie. Dziewczyny sprawdziły, na ile chłopcy orientują się w ich kobiecym świecie. Śmiechu było co nie miara. Nie zabrakło również oglądania filmów. Długa i pełna atrakcji noc skończyła się pysznym śniadaniem, o które zadbała P.A.Żalik.
Miejmy nadzieję, że budowanie więzi zaprocentuje…

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »