SUKCES AMELII I NINY W KONKURSIE POEZJI IRLANDZKIEJ

19 października w sali koncertowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu odbył się finał Konkursu Poezji Irlandzkiej. Zakwalifikowały się do niego Amelia Śmiejczak (w kategorii śpiew) i Nina Żalik (w kategorii recytacja). Obie wystąpiły pięknie! Jury doceniło ich talent wokalny i interpretacyjny. Wykonanie piosenki „Brother” zespołu Kodaline dało Amelii zwycięstwo i wspaniałą nagrodę – dwutygodniowy obóz językowy w Irlandii. Współautorem sukcesu Amelii jest Pan Dominik Nowacki – nauczyciel śpiewu na żywo uczennicy akompaniujący. Nina interpretacją wiersza Eavaana Bolanda pt. „The pomegranade” wywalczyła III miejsce i w nagrodę rozwijające warsztaty emisji głosu w Szkole Języków Obcych Program oraz warsztaty aktorskie w poznańskim studiu aktorskim STA. Nad poprawnością angielszczyzny czuwała Pani Agnieszka Handke. Uczennicom i nauczycielom gratulujemy sukcesu!
Warto dodać, że w ubiegłym roku zwycięstwo w obu kategoriach było udziałem naszych uczniów: Niny Żalik w kategorii śpiew, Kacpra Mroza w kategorii recytacja. 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »