KONKURS POEZJI IRLANDZKIEJ 15-17 X 2018

Jak co roku od 15 lat młodzież z klas 7 i 8 szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski została zaproszona do wzięcia udziału w Konkursie Recytatorskim Poezji Irlandzkiej pod patronatem Ambasady i Konsulatu Irlandii w Polsce, Szkoły Muzycznej II stopnia im. M. Karłowicza w Poznaniu oraz Radia Poznań. Przesłuchania konkursowe z uwagi na bardzo liczne zgłoszenia trwają 3 dni. W tym roku komisja wysłuchała ponad 140 podmiotów wykonawczych w kategoriach: recytacja, wokal.
Nasz Zespół reprezentowała grupa sześcioosobowa, dwie wokalistki: Amelia Śmiejczak, Ewa Nowaczyk i cztery recytatorki: Maria Owsianna, Aleksandra Maćkowiak, Marta Walenciak, Nina Żalik. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem nauczycieli: p. Agnieszki Handke, p. Agnieszki Śmiejczak, p. Anny Poprawskiej, p. Dominika Nowackiego.
Udział w konkursie był też okazją do sprawdzenia swoich umiejętności komunikacji w języku angielskim, ponieważ rozmowa przed i po prezentacji wybranego utworu odbywała się po angielsku. Każdy wykonawca usłyszał od Pana Johna McGowan’a, Irlandczyka, krótką recenzję swego wystąpienia.
18 października ogłoszono wyniki przesłuchań. Wśród finalistów są nasze dwie uczennice: Amelia Śmiejczak – śpiew i Nina Żalik – recytacja. Dziewczętom życzymy powodzenia w koncercie finałowym 19 października w sali koncertowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu. 
Warto wspomnieć, że dla zwycięzców konkurs ten wiąże się z bardzo atrakcyjnymi nagrodami, m.in. z dwutygodniowym naukowym pobytem w Irlandii. W zeszłym roku I miejsce w obu kategoriach było udziałem naszych uczniów.
Warto podejmować  trud dodatkowej pracy i współpracy z nauczycielami!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »