PATRIOTYCZNA WYCIECZKA DO STOLICY

9 i 10 października stu uczniów naszej Szkoły odwiedziło stolicę. Zorganizowany przez Dyrekcję wyjazd był jednym z działań w ramach projektu „Niepodległość”. Uczniowie spacerowali po Warszawie, poznając historię miasta, zwłaszcza istotne dla 1918 roku miejsca, wydarzenia i postaci, ale też podziwiając współczesne oblicze miasta. Ósmoklasiści i grupa uczniów z kl. VII b zwiedzili Belweder, obejrzeli wnętrza znane z telewizyjnych relacji, sporo dowiedzieli się o Józefie Piłsudskim, podziwiali jego gabinet i poświęconą mu wystawę. Uczniowie klas trzecich Gimnazjum i uczniowie kl. VII a byli natomiast w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie w atrakcyjny i nowoczesny sposób zaznajomieni zostali z historią II wojny światowej. Wszyscy mieli okazję podziwiać urokliwą wczesną jesień w Łazienkach. Dzięki Pani przewodnik sporo się dowiedzieli. Wyjazd był intensywny i przez długą podróż męczący, ale – jak każda wycieczka – rozwijający i wartościowy. 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »