TEATRALNIE...

W piątek 5 października uczniowie klas drugich pojechali do Leszna, aby w auli Wyższej Szkoły Humanistycznej obejrzeć spektakl pt. „Rumcajs”. Dzięki aktorom Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza dzieci poznały przygody rozbójnika Rumcajsa, jego żony Haneczki oraz syna Cypiska. Najbardziej młodym widzom podobały się kolorowe stroje aktorów oraz śpiewane przez nich piosenki i skoczne tańce.
Tego samego dnia uczniowie klas ósmych i grupa siódmoklasistów obejrzeli przedstawienie pt. „Pan Tadeusz”. Sceniczna wersja epopei narodowej miała na celu przybliżyć uczniom bohaterów utworu i podjęte w nim tematy oraz zachęcić do przeczytania dzieła Adama Mickiewicza, które jest lekturą obowiązkową.
Dla wszystkich widzów wyjazd na spektakl był lekcją aktywnego uczestniczenia w kulturze i odpowiedniego zachowania w miejscach publicznych. 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »