NARODOWE CZYTANIE "PRZEDWIOŚNIA"

8 IX pod patronatem Prezydenta Polski odbyła się akcja Narodowego Czytania. W roku stulecia odzyskania niepodległości jej bohaterem nieprzypadkowo było „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Po raz kolejny – jako Szkoła - przyłączyliśmy się do tej propagującej czytanie i polską literaturę akcji. Panie polonistki dla starszych klas przygotowały tematyczne lekcje języka polskiego, podczas których uczniowie poznali twórczość Stefana Żeromskiego, czasy, w których żył i tworzył, dowiedzieli się, jak powieść wiąże się z tematyką odzyskania niepodległości, poznali fragmenty utworu i jego filmowej adaptacji. Pamiątką udziału w akcji była okolicznościowa pieczęć przyłożona albo w przyniesionych z domowych biblioteczek egzemplarzach „Przedwiośnia”, albo w zeszytach przedmiotowych.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »