PODRÓŻ NA ZIELONĄ WYSPĘ

Czwartego czerwca szesnaścioro uczniów ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum pod opieką Pani Dyrektor Aliny Żalik, Pani Agnieszki Andrzejewskiej-Śmiejczak oraz Pani Agnieszki Handke poleciało do jednego z najbardziej urokliwych miejsc w Irlandii Północnej – Derry. Organizatorem ośmiodniowego pobytu i kursu językowego była renomowana, działająca od 20 lat szkoła North West Academy of English. Głównym celem wycieczki była intensywna nauka języka angielskiego. Uczniowie codziennie uczęszczali na zajęcia , które były prowadzone przez native speaker’ów  (nauczycieli, rodowitych mieszkańców Irlandii).  Zajęcia odbywały się nie tylko w klasach, ale  i w plenerze. Zadaniem uczestników było m.in. przeprowadzanie wywiadów z mieszkańcami Derry. Oprócz tego wszyscy brali udział w warsztatach teatralnych, muzycznych i aktywnie spędzali czas na bowlingu czy ucząc się irlandzkich tańców. Było bardzo radośnie, ale i intensywnie, gdyż każdego dnia zajęcia zaczynały się o godz. 9.30, a kończyły w godzinach wieczornych. Przed powrotem uczniowie i ich opiekunki mieli okazję zwiedzić takie miejsca jak Giant's Causeway, czyli Grobla Olbrzyma, fort Grianan of Aileach, a także zamoczyć stopy w Oceanie Atlantyckim. Podczas całego pobytu na Wyspie młodzież mieszkała u irlandzkich rodzin, co spowodowało, że angielski musiał być używany przez cały czas.  Wyjazd był bardzo udany, gdyż uczniowie zgodnie przyznali, że wrócili bogatsi o nowe doświadczenia językowe, społeczne, a także kulturowe. Najważniejsze jest jednak jest to, że uczestnicy mogli sprawdzić swoje  umiejętności językowe w różnych sytuacjach dnia codziennego, a na koniec otrzymali certyfikaty z dokładnym określeniem  poziomu ich  znajomości języka angielskiego. Wszyscy uczniowie  wyjazd do Derry uznali za wartościowy, potrzebny  i niezapomniany. Miło, że już są chętni na kolejną irlandzką przygodę z językiem angielskim. 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »