ZŁOCI BIEGACZE

29 maja w Żerkowie w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbył się Finał Mistrzostw Wielkopolski w Drużynowych Biegach Przełajowych. Naszą Szkołę reprezentowały 2 zespoły: chłopcy rocznik 2007 i młodsi oraz dziewczyny 2002-2004. Chłopcy rywalizowali na dystansie 1000 m, natomiast dziewczyny na dystansie 2000 m. W każdej kategorii startowało do 6 zawodników z danej szkoły. Biegacze rywalizowali indywidualnie i drużynowo. Za wywalczone miejsce zdobywali odpowiednią liczbę punktów dla swego zespołu.
Największy sukces w historii naszej Szkoły w tej dyscyplinie sportowej zdobyli chłopcy w składzie: Maciej Masztalerz, Marcel Maćkowski, Jan Jędrzychowski, Tobiasz Woźniak, Kamil Andrzejczak oraz Adrian Wieczorek, wygrywając zawody drużynowo i pokonując aż 54 szkoły!
Indywidualnym Mistrzem Wielkopolski został Maciej Masztalerz, który wygrał bieg, pokonując 187 zawodników.
Dziewczęta reprezentujące naszą Szkołę w składzie: Liliana Bassa, Natalia Motuzna, Julia Galon, Olga Basińska, Ewa Nowaczyk zajęły wysokie 11. miejsce na 39 szkół startujących w tej kategorii.
Najlepsze miejsce wywalczyła Liliana Bassa, zajmując 15. lokatę na 135 startujących zawodniczek.
Wszystkim uczniom i nauczycielom wychowania fizycznego serdecznie gratulujemy!  

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »