CZWARTOKLASIŚCI W TORUNIU

W połowie kwietnia (17-18) uczniowie klas czwartych wyjechali na wycieczkę klasową do miasta Kopernika i pierników, czyli do Torunia. Wyruszyli wcześnie - o 6 rano, aby po czterech godzinach dotrzeć do Kruszwicy. Po wejściu na Mysią Wieżę, obejrzeniu panoramy miasta, jeziora Gopła, wysłuchaniu legendy o Popielu wyruszyli do Torunia. W Domu Piernika samodzielnie wypiekali pierniki – „pierniczyli” według tamtejszej gwary. Zwiedzili także Fort IV. Późnym popołudniem wraz z opiekunami dotarli do Domu Pielgrzyma, w którym mieli zakwaterowanie. Gdy wszyscy ulokowali się w przydzielonych pokojach i zjedli kolację, w towarzystwie przewodnika wyruszyli na wieczorny spacer ulicami Torunia. Obejrzeli magiczny pokaz fontann, który przyśnił się niejednemu uczestnikowi wycieczki. Po spokojnej nocy i obfitym śniadaniu wycieczkowicze wyruszyli w stronę planetarium, w którym mogli podziwiać wszechświat, uczestnicząc w seansie pt. „Cudowna podróż”. Następnie, po spotkaniu z przewodnikami, dzieci zwiedzały toruńską Starówkę, Dom Kopernika, Krzywą Wieżę, kościół św. Jana i ruiny zamku krzyżackiego. W końcu nadszedł czas, aby opuścić piękne miasto nad Wisłą. W drodze powrotnej czwartoklasiści odwiedzili jeszcze monumentalną Katedrę Gnieźnieńską. Pełni wrażeń i nowych doświadczeń, z uśmiechem na twarzy spotkali się z wyczekującymi ich rodzicami.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »