MAJOWY APEL

W poniedziałek 14 maja w naszej Szkole odbył się apel poświęcony majowym świętom i rocznicom. Uczniowie przypomnieli wydarzenia związane z 1 maja, kiedy obchodzimy Święto Pracy, 2 maja - Dniem Flagi Rzeczypospolitej czy 3 maja, gdy świętujemy rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej Ustawy Rządowej zwanej potocznie Konstytucją 3 Maja. Nie zapomniano również o 8 maja, kiedy to obchodzona jest rocznica zakończenia II wojny światowej w Europie. W tym roku była to 73. rocznica. Ucząc historii i tożsamości narodowej, uczczono wielkich Polaków oraz wszystkich, którzy oddali swe życie w imię miłości ojczyzny i drugiego człowieka. Swoje zdolności recytatorskie i wokalne w czasie uroczystego apelu zaprezentowali uczniowie kl. VII b i IV b. Apel przygotowali pod kierunkiem Pań wychowawczyń: T.Rosińskiej i J.Skrzypczak.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »