MISTRZOSTWA POLSKI W WARCABACH 64-POLOWYCH W ŻERKOWIE

W dniach 18-19 maja 2018 r. w Mickiewiczowskim Centrum Turystycznym w  Żerkowie odbyły się XVI Mistrzostwa Polski Szkół i UKS-ów w Warcabach 64-polowych. Naszą Szkołę reprezentowało 5 zawodników. W piątek zawodnicy rozegrali pięć rund, a w sobotę kolejne dwie. Warcabiści grali systemem szwajcarskim, czyli  rywalizacja polegała na bezpośrednich pojedynkach pomiędzy uczestnikami oraz na określonej z góry liczbie rund, które należało rozegrać. Dobór par przeciwników w poszczególnych rundach zależał od wyników uzyskanych w rundach poprzednich. Za zwycięstwo zawodnicy otrzymywali jeden punkt, za remis pół punktu. W zawodach uczestniczyło ponad 200 uczestników. Po wielu godzinach niełatwych zmagań nasi uczniowie wywalczyli bardzo wysokie miejsca: Mateusz Matysiak – 5. miejsce, Martyna Bortlisz- 5. miejsce, Kinga Cieślak – 8. miejsce, Michał Gimziński – 18. miejsce, Bartłomiej Matysiak – 26. miejsce. Najliczniejszą grupą warcabistów byli chłopcy z klas I- IV SP (62 zawodników).  Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy puchary. W klasyfikacji szkół uplasowaliśmy się na 4. miejscu. Gratulujemy!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »