TRZECIOKLASIŚCI WE WŁOSZAKOWICACH

17 maja 2018 r. uczniowie klasy III b wyruszyli w ramach akcji „Zielona Szkoła” do Włoszakowic (Krzyżowiec) na spotkanie z Panem leśniczym Markiem Wąsowiczem. Gospodarz przywitał dzieci w punkcie edukacyjnym – arboretum, miejscu przeznaczonym do uprawy drzew i krzewów różnych gatunków, odmian krajowych i obcych dla celów naukowo – badawczych. Zaprosił wszystkich zebranych na spacer po terenie, na którym rosło ok. 100 gatunków drzew i krzewów. Dzieci miały okazję zobaczyć metasekwoję, sosnę zwyczajną i sosnę wejmutkę, buk zwyczajny i odmianę purpurową, klon, lipę, robinię akacjową, trzy rodzaje modrzewia i wiele pięknie kwitnących krzewów. Przy okazji przypomniały sobie warstwową budowę lasu. Dowiedziały się, że w Polsce lasy zajmują 30% powierzchni. Ogromną ciekawość wzbudziły retorty – piece do wypalania węgla drzewnego sprzed II wojny światowej, w których nadal wypala się węgiel.
Po części dydaktycznej spotkania trzecioklasiści smażyli na ognisku kiełbaski i z apetytem zjedli śniadanie. Dużą radość sprawiły im wspólne zabawy: piłka nożna, figle na placu zabaw, ćwiczenia na siłowni. Mimo niesprzyjającej pogody wszyscy dobrze się bawili i zadowoleni pod opieką P. Małgorzaty Mikołajczak i wychowawczyni P. Sławy Pietrowicz wrócili do Szkoły.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »