KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ

W środę 16 maja 2018 r. w SP nr 9 w Lesznie odbył się pod patronatem Europosła Andrzeja Grzyba VI Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej „Spotkanie z Europą”. Udział w tym konkursie wzięło 31 uczniów ze szkół Leszna i powiatu leszczyńskiego, którzy  rywalizowali o nagrodę główną, czyli wyjazd do Brukseli. Zespół Szkół w Kąkolewie reprezentowali podopieczni P.Teresy Rosińskiej: Weronika Mikołajczak z klasy 2gb, Wojciech Fischer i Krystian Konkiewicz z klasy 3gb. Nasi uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością zagadnień związanych z Unią Europejską. W. Fischer zajął drugie miejsce, a K. Konkiewicz czwarte. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki. Dodatkowo nagrody rzeczowe otrzymali zdobywcy piątego i czwartego miejsca. Szczególnie nagrodami rzeczowymi uhonorowano laureatów, a więc uczniów, którzy zajęli trzecie, drugie i pierwsze miejsce.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »