WYKŁAD PANI MAŁGORZATY HALEC

15 maja uczniowie klas gimnazjalnych oraz klas VII Szkoły Podstawowej uczestniczyli w spotkaniu z wieloletnią dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie Panią Małgorzatą Halec. Młodzież z uwagą wysłuchała wykładu na temat dwóch niezwykłych mężczyzn związanych z naszą gminą. Pani Małgorzata, prezentując swoją książkę, opowiedziała o braciach Świderskich, którzy odegrali dużą rolę w życiu społecznym i kulturowym przedwojennego Leszna. Pokazała również niezwykle ciekawe fotografie, na których ukazano, np. leszczyński zwierzyniec czy urokliwą Stanisławówkę, która pełniła wówczas funkcję uzdrowiska. Prelegentka zaznaczyła, iż bracia Świderscy odegrali znaczącą rolę w działaniach patriotycznych, które doprowadziły do odzyskania niepodległości. Byli wielkimi społecznikami, działaczami naukowymi, miłośnikami przyrody i historii. Wykład Pani Małgorzaty Halec wpisał się w cykl spotkań z ciekawymi ludźmi kultury, w których uczestniczą uczniowie, aby poznać pasjonatów, poszerzyć wiedzę o sztuce, pobudzić wrażliwość.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »