SZÓSTOKLASIŚCI W WARSZAWIE

25 kwietnia 2018 r. uczniowie klas szóstych pod opieką Pań: Doroty Domagały, Agnieszki Handke oraz Cecylii Glapiak wybrali się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Warszawy. Podczas trzydniowego pobytu w stolicy dzieci miały okazję zobaczyć wiele interesujących miejsc. Wycieczkę zaczęli od zwiedzania  Zamku Królewskiego oraz Starego Miasta. Tego dnia udali się również na plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie znajduje się Grób Nieznanego Żołnierza - symboliczna mogiła upamiętniająca bezimiennych żołnierzy poległych w obronie ojczyzny. Mieli okazję zobaczyć zmianę warty i wykonać pamiątkowe zdjęcia. Drugiego dnia, podążając trasą Piłkarskie Emocje, uczniowie zobaczyli zakątki Stadionu Narodowego, następnie był czas na zwiedzanie Muzeum Wojska Polskiego, spacer w Łazienkach Królewskich, a na koniec wjechali na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki, by zobaczyć panoramę Warszawy. Ostatniego dnia mieli okazję zobaczyć lądujące i startujące samoloty na lotnisku Okęcie, następnie udali się w kierunku Biblioteki Uniwersyteckiej, na dachu której znajduje się jeden z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie. Ostatnim i chyba najważniejszym punktem pobytu w stolicy była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Jest to wspaniały ośrodek nauki, gdzie szóstoklasiści mogli poznać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, wszelakich urządzeń i wielu innych aspektów otaczającego nas świata. Pogoda i dobre humory dopisywały wszystkim uczestnikom wycieczki, wiec wyjazd można uznać za bardzo udany. 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »