ZWINNE WIEWIÓRKI NA RAJDZIE BOHATER

28 kwietnia Gromada Zuchowa „Zwinne Wiewiórki” wraz z druhnami Sławą Pietrowicz
i Agnieszką Andrzejewską- Śmiejczak brała udział w grze turystyczno- historycznej
po Osiecznej w XXIII Rajdzie Bohater „Śladami Powstańców Wielkopolskich”. Zaczął
się on od apelu, podczas którego dh Wojciech Jędrzejczak powitał gromady zuchowe i zastępy harcerskie. Pierwsza część rajdu miała charakter rozpoznawczy. Bardzo ważne było zachowanie bezpieczeństwa podczas poruszania się po ulicach Osiecznej i dokładne wykonywanie wyznaczonych zadań. Po przerwie obiadowej zaczęła się rywalizacja, podczas której gromady zuchowe w odpowiednich, zaznaczonych na mapie punktach miały za zadanie m.in. wykazać się siłą, wytrzymałością, spostrzegawczością, refleksem, pamięcią, współpracą, zaradnością, umiejętnością porozumiewania się i przekazywania informacji oraz wiedzą o Powstańcach Wielkopolskich. Zuchy przedmuchiwały w misach piłeczki pingpongowe, toczyły je po stole tak, by nie upadły na ziemię, pokonywały odcinek, poruszając się tzw. nartach, zapamiętywały i zapisywały pamiątki z Powstania Wielkopolskiego, przekazywały informację za pomocą chorągiewek, wtapiały się w tło poprzez udawanie „koali”, w jak najkrótszym czasie pokonywały trasę w parach ze związanymi kostkami i udzielały pierwszej pomocy, stosując tzw. samarytankę. Na zakończenie przy ognisku zuchy miały okazję wykazać się wiadomościami zdobytymi podczas całodniowej wędrówki. Razem z harcerzami śpiewali piosenki i pląsali. Nasza gromada okazała się bezkonkurencyjna, zdobyła 1. miejsce. Zwinne Wiewiórki otrzymały dyplom i zestaw nagród (grę, książkę i puzzle oraz materiały papiernicze). Zuchy pełne wrażeń i bardzo zadowolone wróciły do domów. 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »