MISTRZOSTWA POWIATU LESZCZYŃSKIEGO W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

26 kwietnia w Pawłowicach odbyły się Drużynowe Biegi Przełajowe rozgrywane w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Uczniowie naszej Szkoły rywalizowali w sześciu biegach w różnych grupach wiekowych. Drużyny Szkoły Podstawowej biegały 900 m. grupa młodsza (rocznik 2007 i młodsi) i 1200 m. grupa starsza (rocznik 2005 i 2006). Każdy zawodnik zdobywał punkty dla całej drużyny, liczba punktów decydowała o ogólnej klasyfikacji. Jedni biegli w słońcu, inni niestety w deszczu, bo kapryśna jest wiosenna pogoda.
Grupa młodsza chłopców zdobyła I miejsce, dziewczęta były na II miejscu, za szkołą z Drobnina (przy czym drużyna, która zdobyła pierwsze miejsce, uzyskała dokładnie taką samą liczbę punktów jak nasza reprezentacja, zadecydowało miejsce pierwszej osoby z zespołu, była o jedną lokatę wyżej). Grupa starsza dziewcząt  ze Szkoły Podstawowej wywalczyła brązowy medal, chłopcy zdobyli miejsce ósme (nie było klas VI, które są na wycieczce w Warszawie – z nimi dziewczęta i chłopcy z grupy starszej mieliby szansę na wyższą lokatę ). Gimnazjalistki, które biegały 1600 m., uplasowały się na II miejscu, a chłopcy (biegali ponad 2 km.) zdobyli miejsce siódme.
Indywidualnie na podium stanęli zwycięzcy poszczególnych biegów: Maciej Masztalerz – I miejsce oraz Liliana Bassa – III miejsce. Te dwie osoby oraz grupa młodsza chłopców awansowali do Finału Województwa Wielkopolskiego Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Biegach Przełajowych, które odbędą się w Żerkowie 28 maja. Wysokie lokaty indywidualnie, lecz już poza podium zdobyli: Tobiasz Woźniak – 4 miejsce, Klaudia Wudarczak – 5 miejsce, Maja Nędza – 6, Natasza Filipowiak – 7, Natalia Motuzna – 7, Kamil Andrzejczak – 8, Julia Galon – 8, Mikołaj Woźniak – 9, Alicja Szyrmer – 10.                                                                                        
Skład zwycięskiej drużyny chłopców SP (grupa młodsza): Marcel Glapiak, Jan Jędrzychowski, Maciej Masztalerz, Adrian Wieczorek, Tobiasz Woźniak i Kamil Andrzejczak. 
Drużyna dziewcząt SP (grupa młodsza) – miejsce II: Alicja Szyrmer, Wiktoria Gawron, Natasza Filipowiak, Klaudia Wudarczak, Laura Łapińska, Kinga Gronek, (rezerwowa: Julia Jedrzychowska).
Drużyna dziewcząt SP – miejsce III (grupa starsza): Zuzanna Małecka, Angelika Chwastyniak, Zofia Homska, Katarzyna Jarczewska, Zofia Kowalska, Maja Nędza.
Gimnazjalistki – II miejsce: Liliana Bassa, Weronika Bojek, Julia Galon, Julia Mikołajczak, Natalia Motuzna, Ewa Nowaczyk, Olga Basińska – rezerwowa.
Chłopcy (grupa starsza SP) – VIII miejsce: Kacper Gidaszewski, Mateusz Kałużny, Mikołaj Woźniak, Mateusz Matysiak, Łukasz Szyrmer, Łukasz Serafinowski.
Gimnazjaliści – VII miejsce: Marcin Drebot, Artur Florczak, Kacper Glapiak, Krystian Konkiewicz, Kacper Maćkowiak, Mateusz Świt.
Zawody te były z pewnością przygotowaniem do kolejnych biegów, które odbędą się również w Pawłowicach 8 maja (Cross Wagarowicza).
Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zespoły, które zdobyły miejsca na podium, również medale.    
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »