SZKOLNY DZIEŃ ZIEMI

We wtorek 24.04.2018 r. obchodziliśmy w naszej Szkole Dzień Ziemi. Od rana wszyscy uczniowie zgromadzili się w patio, aby obejrzeć przygotowane przez uczniów klas III b i V b przedstawienie pt. „Dbajmy o naszą planetę”. Kolejnym elementem świętowania były zadania do wykonania w grupach. Najmłodsi tworzyli mapy myśli związane z ekosystemami: las, łąka, staw. Uczniowie klas IV – VI przygotowywali rebusy o treści przyrodniczej, a siódmoklasiści i gimnazjaliści mapy myśli dotyczące ochrony przyrody i ekologii. Wypracowane materiały zostały wyeksponowane na drzwiach sal i w holu Szkoły. Na zakończenie dzieci z klas I – III zgromadziły się przy boisku sportowym, aby w wyznaczonym miejscu zasadzić dąb, który uczniowie klasy III b wyhodowali z żołędzia znalezionego jesienią w lesie. Przy posadzonym drzewku uczniowie zaśpiewali piosenkę „Ziemia, zielona wyspa”. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że będą dbać o swój skarb – Ziemię. Obchody Dnia Ziemi przygotowały Panie Iwona Fiebich i Sława Pietrowicz.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »