KOLEJNY RAZ W LĄDZIE

12 i 13 kwietnia 2018 r. w Lądzie odbywał się finał X Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie „Moja Wielkopolska”. Naszą Szkołę reprezentowali Weronika Mikołajczak z klasy 2gb i Wojciech Fischer z klasy 3gb. W pierwszym dniu musieli przedstawić trasę jednodniowej wycieczki po terenie Wielkopolski z uwzględnieniem form ochrony przyrody. Tematem przewodnim była 100. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze. Nie znaleźli się wprawdzie w ścisłej czołówce, ale i tak zostali finalistami tegoż konkursu. Organizatorzy przygotowali dla uczniów wiele atrakcji: warsztaty  lepienia różnych rzeczy z gliny, wizytę w stadninie w Mieczownicy, dzięki której uczestnicy konkursu sporo dowiedzieli się o hodowli koni oraz warsztaty wikliniarskie. Uczniami opiekowała się P. E. Kosmalska.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »