"CUKIERKU, TY ŁOBUZIE!"

22 marca 2018 r. przybyła do klasy Ia  Pani Aurelia Rachmajda, która w ramach akcji „Nasza Szkoła czyta dzieciom” zaprezentowała lekturę szkolną pt. „Cukierku, Ty łobuzie! Waldemara Cichonia. Bohaterem książeczki jest ciekawski pręgowany kot z plamką na nosie. Cukierek – bo o nim mowa – dzieli się wrażeniami z kociego świata. A przyznać trzeba, że jest on niezwykle barwny, zabawny i ciekawy. Współuczestnicząc w życiu ludzi dorosłych stanowiących jego „rodzinę”, szybko i doskonale dopasował się do zwyczajów panujących w nowym domu. Chociaż imponująca okazała się liczba niezwykle wyszukanych szkód w jego wykonaniu, wszyscy przedstawiciele ludzkiego rodu – z większym lub mniejszym wahaniem – wspaniałomyślnie wybaczają figle swemu przemiłemu ulubieńcowi. Książka uczy, wychowuje i bawi. Uczy odpowiedzialności za kogoś, kim należy się zaopiekować. Wychowuje do świadomego podejmowania obowiązków wynikających z pełnej różnorodnych wrażeń codzienności.
Zdaniem naszego gościa lektura jest warta polecenia wszystkim rodzicom, bo ich celem jest kształtowanie młodego człowieka, który w przyszłości sam będzie stawiał czoła przeciwnościom.
Dzieci wręczyły Pani Aurelii, w ramach podziękowania za odwiedziny, własnoręcznie zrobioną laurkę. Nasz gość z wielką cierpliwością zadawał pytania do lektury i wysłuchiwał opowieści dzieci. Pani Aurelia przygotowała również słodki upominek dla każdego. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Za spędzony wspólnie czas uczniowie kl. Ia serdecznie dziękują i mają nadzieję, że Pani Aurelia jeszcze ich odwiedzi.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »