NAŁOGI - DROGA DONIKĄD

22 marca gościliśmy w Szkole Pana Jacka Dewódzkiego – kompozytora, autora tekstów i wokalistę zespołu Dżem oraz Pana Andrzeja Paprota, którzy w ciekawy i niekonwencjonalny sposób, w formie spotkania słowno-muzycznego, zwrócili uwagę młodej widowni na wiele zagrożeń okresu dorastania, zwłaszcza na problem używek używek takich jak: papierosy, dopalacze, alkohol i narkotyki. Pan Jacek Dewódzki nie tylko pięknie śpiewał oraz grał na gitarze utwory Dżemu i własne, ale też w bardzo przystępny sposób uświadamiał młodzieży, że wszystko zależy od ich decyzji. Odpowiedzialność, kontakt z drugim człowiekiem, umiejętność docenienia „tu i teraz” i szanowanie własnego życia, które jest darem, to kluczowe wartości. Z pewnością większość uczestników spotkania poszła do domu nie tylko z pięknymi dźwiękami w pamięci, ale też z refleksją, czym dla nich jest szczęście i jak do niego dążyć…  
O tym, że bardzo się podobało, świadczyły nie tylko gromkie brawa po każdym utworze, ale i kolejka, która ustawiła się po autografy muzyków.
Dziękujemy Radzie Rodziców i Panu Rafałowi Maćkowiakowi, którzy pomogli Dyrekcji zorganizować w ramach programu profilaktyki uzależnień słowno-muzyczne spotkanie pt. „Nałogi  - droga donikąd”.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »