XXII KONKURSU WIEDZY O WIELKOPOLSCE - ETAP POWIATOWY

W poniedziałek 5 marca w naszej Szkole odbył się etap powiatowy XXII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Udział wzięło w nim 63 uczniów z powiatu leszczyńskiego, którzy w sali gimnastycznej przez 45 minut odpowiadali pisemnie na pytania zawarte w testach. Dla każdego poziomu były inne pytania, bo i zakres wiedzy do opanowania był różny. Uczestników konkursowych zmagań powitała Pani Dyrektor Alina Żalik. Słowa podziwu za posiadaną wiedzę i zachęty do interesowania się historią regionu wygłosił starosta powiatu Pan Jarosław Wawrzyniak, a burmistrz gminy Osieczna Pan Stanisław Glapiak życzył wszystkim uczestnikom upragnionego sukcesu w konkursie. Miło poinformować, że  dziewięcioro uczniów naszej Szkoły zostało laureatami i zakwalifikowało się do etapu rejonowego. Szkołę Podstawową reprezentować będą Szymon Michałowicz i Adrian Jabłoński z klasy IV, Eryk Kasprzak z klasy szóstej, Ewa Nowaczyk i Małgorzata Biernacik z klasy siódmej.  Z klas gimnazjalnych awans uzyskali Weronika Mikołajczak i Marta Walenciak z klasy drugiej oraz Wojciech Fischer i Krystian Konkiewicz z klasy trzeciej. Uczniom i Paniom Ewie Łapawie i Teresie Rosińskiej gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie rywalizacji.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »