FINAŁ OLIMPIADY JĘZYKA ANGIELSKIEGO KLAS I-III

15 marca odbył się  finał Szkolnej Olimpiady Języka Angielskiego. Do 2.etapu zakwalifikowało się 17 uczniów z klas I-III Szkoły Podstawowej. Zadaniem dzieci było wykonanie prezentacji w programie Power Point lub makiety i przygotowanie ustnej wypowiedzi na wskazany temat:  klasa I „My family”, klasa II „My favourite band or singer” i klasa III „My favourite place”. Uczniowie przygotowywali się pod czujnym okiem P. Agnieszki Andrzejewskiej- Śmiejczak - nauczycielki języka angielskiego i  pomysłodawczyni olimpiady, która pomagała w przygotowaniu prezentacji oraz ćwiczyła uczniów językowo, współpracując z pozostałymi nauczycielami języków obcych i Dyrekcją Szkoły. W komisji konkursowej zasiadły: Pani Wicedyrektor Cecylia Glapiak oraz Panie Agnieszka Handke i Justyna Jagielska. Jury oceniało poprawność językową, wymowę, zgodność z tematem, estetykę wykonania pracy oraz oryginalność i pomysłowość formy prezentacji tematu. Każdy uczestnik, który przygotował prezentację multimedialną, samodzielnie obsługiwał tablicę interaktywną i równocześnie wypowiadał  się w języku angielskim. Różnorodność i poziom występów zrobiły na komisji ogromne wrażenie. Ostatecznie jury postanowiło ocenić prace następująco:

Klasa I:
I miejsce – Alicja Gołuch kl.Ia
II miejsce -  Bartosz Jędrzychowski kl.Ib
III miejsce – Robert Cieślak kl.Ia
Klasa II:
I miejsce – Amelia Banaszak „Lady Pank”
II miejsce – Zofia Kretschmer „Majka Jeżowska”
III miejsce – Alan Biderman „Enej”
Klasa III
I miejsce – Marcel Maćkowski kl.IIIc  „ The sea and the mountains”
II miejsce – Megan Merta kl.IIIb „My home”
III miejsce – Wiktoria Sikorska kl.IIIa  „Władysławowo
”.

Ponadto udział wzięli: Bartosz Matysiak kl.Ia, Alicja Banaszczak kl.Ib, Wiktor Karolczak Ib,  Kinga Cieślak IIa, Sylwia Woźniak kl.IIa, Aleksandra Jakubowska kl.IIIa, Lena Sobczak kl.IIIa oraz Julia Skrobała kl.IIIb.  Podziękowania kierujemy do rodziców, którzy wspierali swoje pociechy. Serdecznie dziękujemy uczestnikom, zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach języka angielskiego!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »