Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas1801084

Śnieg

KLASA IIa I PROJEKT "SPORT TO ZDROWIE"

Przez dwa tygodnie w klasie IIa był realizowany projekt pod hasłem „SPORT TO ZDROWIE”. Jego celem było zachęcenie uczniów do dbania o zdrowie i sprawność fizyczną oraz do aktywnego spędzania wolnego czasu w sposób, który dostarcza radości, zadowolenia i przyjemnych wrażeń, a także do kształtowania stosunków międzyludzkich - integracji społecznej i więzi koleżeńskich. Pierwszy etap polegał na zapoznaniu się z różnorodnością dyscyplin sportowych, wyszukaniu o nich ciekawych informacji. Następnie postanowiono zorganizować zawody sportowe, na które w ramach zajęć wychowania fizycznego zaproszono klasę Ia. Uczniowie klasy IIa samodzielnie zaprojektowali tor przeszkód, wykonali dyplomy i medale. Zawody odbyły się w małej sali gimnastycznej. Emocji było co nie miara. Wszyscy uczniowie klasy Ia zadowoleni i radośni powrócili z medalami i dyplomami do klasy, a klasa IIa udowodniła, że współzawodnictwo sportowe dzieci ma istotne znaczenie dla upowszechniania prozdrowotnej aktywności fizycznej oraz że udział w rywalizacji sportowej  uczy systematyczności, cierpliwości, wytrwałości, kształtuje samodyscyplinę i korzystnie wpływa na zdrowie.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »