LAUREAT WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU FIZYCZNEGO

W sobotę 3 marca 2018 r. w XX LO w Poznaniu odbył się ostatni etap Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego. W gronie  laureatów znalazł się Kacper Mróz z klasy 3gb. Bardzo cieszymy się z ogromnego sukcesu gimnazjalisty, który brawurowo przeszedł przez wszystkie etapy tego konkursu, a w finale uzyskał 48 punktów na 50 możliwych do zdobycia. Już od pierwszej klasy Gimnazjum Kacper lubił fizykę, rozumiał zjawiska i potrafił je wyjaśniać, znał prawa i zależności, logicznie myślał i przede wszystkim niezwykle sprawnie rozwiązywał trudne zadania. Należało jednak talent połączyć z solidną pracą. A sukces nie przyszedł łatwo, był poprzedzony pracowitymi miesiącami, zarówno w domu jak i w Szkole. Zapisane zeszyty, wypite litry herbaty, zjedzone dziesiątki drożdżówek, kanapek i jogurtów, ciągłe poszukiwanie oraz wyjaśnianie typowych  i nietypowych rozwiązań zadań – tak można podsumować współpracę Kacpra z nauczycielką fizyki Panią Danutą Bednarczyk. Nie od dziś wiadomo, że nie da się rozwiązać tysiąca zadań i powiedzieć, że wszystko się umie, zawsze coś może nas zaskoczyć – i to jest najbardziej fascynujące i najpiękniejsze.

Warto dodać, że w przygotowaniach do etapu finałowego systematycznie uczestniczyła Olga Żabicka z klasy 3gb, której do pełni szczęścia zabrakło zaledwie kilku punktów.

Nagrodą za osiągnięcie tytułu laureata będzie ocena celująca z fizyki na świadectwie, zwolnienie z części przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego oraz wstęp do dowolnie wybranej przez ucznia szkoły średniej.

Gratulujemy sukcesu i zachęcamy innych uczniów do pójścia w ślady Kacpra.

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »