KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W piątek 2 marca odbył się drugi etap VIII Regionalnego Konkursu Języka Angielskiego „Junior English Combat.” Organizatorem konkursu dla uczniów gimnazjów było II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika z Oddziałami Dwujęzycznymi i Międzynarodowymi w Lesznie. Patronat nad konkursem sprawowali: Wydział Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Oxford University Press. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Leszna. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie kl. 3gb: Olga Żabicka i Wojciech Fischer. Olga znalazła się w gronie 6 laureatów konkursu.  Aby uzyskać ten zaszczytny tytuł, Olga musiała popisać się znajomością języka angielskiego podczas części pisemnej oraz ustnej konkursu. Będąc laureatem „Junior English Combat”, Olga otrzyma dodatkowe punkty naliczane podczas rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej, a jeśli zdecyduje kontynuować naukę w II Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie, zostanie zwolniona z rozmowy kwalifikacyjnej do klasy IB (klasy z maturą międzynarodową). 


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »