POZNAŃ. CHRYSTUS I MY - ETAP REJONOWY

3 marca w Zespole Szkół Rolniczo - Budowanych w Lesznie odbył się 24. etap rejonowy Konkursu Wiedzy Religijnej dla klas VII i gimnazjalnych. W sobotnim konkursie brało udział 40 uczniów z 12 dekanatów województwa wielkopolskiego. Naszą Szkołę reprezentowali: Krystian Konkiewicz z kl. 3gb, Katarzyna Jarczewska i Maja Nędza z klasy VIIa. Uczestnicy musieli zapoznać się z niełatwymi dokumentami Katechizmu Kościoła Katolickiego, Ewangelią wg św. Łukasza oraz historią Katedry w Poznaniu. Do etapu diecezjalnego zakwalifikowało się czterech uczniów. W przerwie, kiedy komisja sprawdzała prace, uczniowie mieli okazję poznać ofertę Szkoły na nowy rok szkolny przygotowaną przez nauczycieli zawodu.  Zapewne Krystian, Katarzyna i Maja mogliby podzielić się sporą wiedzą przy oprowadzaniu swoich rówieśników po poznańskiej katedrze. Bowiem to, czego się nauczyli podczas przygotowań do konkursu, jest bezcenne.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »