KONKURS WIEDZY O REGIONIE "MOJA WIELKOPOLSKA"

27 lutego br. w Zespole Szkół Odzieżowych im. Wł. Reymonta w Poznaniu odbył się I etap X edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie „Moja Wielkopolska”. Celem konkursu skierowanego do gimnazjalistów z całej Wielkopolski jest propagowanie wiedzy na temat historii, kultury oraz środowiska przyrodniczego regionu, a także pobudzanie zainteresowania „małą ojczyzną”. Test pozwolił wyłonić najlepszą dwudziestkę, która zakwalifikowała się do udziału w finale konkursu i warsztatach, które odbędą się 12-13 kwietnia br. w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie. Naszą Szkołę reprezentowali w tym roku: Paulina Kosmalska, Weronika Mikołajczak i Wojciech Fischer. Do etapu finałowego zakwalifikowali się Weronika i Wojtek. Weronika uzyskała najwięcej punktów ze wszystkich uczestników. Serdecznie gratulujemy. Drugi etap konkursu będzie mieć charakter ustny. Zadaniem uczestników będzie prezentacja uprzednio przygotowanego projektu jednodniowej  wycieczki szkolnej. Tematyka prezentacji powinna nawiązywać do Powstania Wielkopolskiego. Trasa wycieczki musi obejmować jedną lub kilka form ochrony przyrody z terenu Wielkopolski (np. park krajobrazowy, park narodowy, rezerwat przyrody, obszar Natura 2000 itp.).

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »