PROJEKT EDUKACYJNY "POMÓŻMY DZIECIOM Z SYRII PRZETRWAĆ ZIMĘ"

Przed feriami Samorząd Uczniowski zakończył realizację projektu zaproponowanego członkom Klubu Szkół UNICEF. Celem projektu „Pomóżmy dzieciom z Syrii przetrwać zimę” było pokazanie, jak wojna wpływa na życie dziecka, kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania społecznego oraz zebranie środków finansowych na zapewnienie ciepłych ubrań i koców dla dzieci z Syrii. Projekt podzielony był na dwie części - edukacyjną, którą zajęła się Marta Muszyńska z klasy 3gb oraz charytatywną, którą koordynował szkolny wolontariat. Marta przeprowadziła (za zgodą Pani Dyrektor) zajęcia w wybranych klasach - IIa, IIIb, Vb i 3gb. Wolontariat zorganizował szereg akcji charytatywnych, dzięki którym udało się zebrać 1000 zł, które wpłaciliśmy na konto Stowarzyszenia UNICEF Polska. Pani Iwona Fiebich przekazała Samorządowi Uczniowskiemu pieniądze uzyskane ze zbiórki baterii. Na szczególne uznanie zasługuje postawa Kamila Wojciechowskiego z klasy 3gb, który poruszony trudną sytuacją dzieci w Syrii przekazał zapracowane przez siebie pieniądze na rzecz poszkodowanych przez wojnę w Syrii. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzieli na nasze akcje w czasie realizowania projektu. 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »