SPOTKANIE Z TWÓRCZOŚCIĄ H.CH.ANDERSENA

2 lutego 2018 r. w naszej Szkole gościła Pani Sylwia Stachowiak. W ramach akcji „Nasza Szkoła czyta dzieciom” w mistrzowski sposób  zaprezentowała baśń Hansa Christiana Andersena pt. „Brzydkie kaczątko”. Dzieci z klasy Ia z  ogromnym zainteresowaniem śledziły przygody brzydkiego kaczątka, które wyrosło na pięknego łabędzia. Pani Sylwia, czytając ulubiony utwór z dzieciństwa, wspaniale operowała głosem. Miała świetny kontakt z dziećmi, zadawała pytania do tekstu, pokazywała barwne ilustracje, wyjaśniała niezrozumiałe słowa np. „morał”.
Na zakończenie uczniowie głośnymi brawami podziękowali Pani Sylwii Stachowiak za tak ciekawą interpretację baśni oraz wręczyli własnoręcznie wykonaną laurkę. Nasz gość przygotował również prezent dla uczniów kl. Ia – dzieci zostały obdarowane słodkim upominkiem.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »