PRODUKCJE TELEWIZYJNE OD KULIS

W poniedziałek 29 stycznia uczniowie klas czwartych wzięli udział w Interaktywnym Widowisku Telewizyjnym pt. „Szewczyk Dratewka na planie filmowym” przygotowanym przez aktorów Teatru Show. Historia dzielnego szewczyka była pretekstem do ukazania pracy na planie filmowym. Zdobywcy „Szczęśliwego biletu” mogli wystąpić na scenie i, współtworząc spektakl, poczuć się jak prawdziwi aktorzy. Były kamery, rekwizyty, muzyka, kostiumy, a także green screen, dzięki którym uczniowie poznali tajniki powstawania filmu od podszewki. Czwartoklasiści wrócili do Szkoły bogatsi o nowe doświadczenia oraz przekonani (historią szewczyka), że wysłane w świat dobro zawsze powraca.

Tego samego dnia z oferty Teatru Show skorzystali też uczniowie klas VI i V. Dzięki udziałowi w „Talent Show” poznali kulisy produkcji telewizyjnych. Dowiedzieli się, obserwując ich pracę, czym zajmują się operatorzy, realizator dźwięku, oświetleniowiec, scenarzysta, kierownik produkcji i prezenter. Wielu uczniów miało okazję pochwalić się swoimi talentami. Wszyscy wzięli udział w nagraniu teledysku.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »