NIEZWYKŁA LEKCJA PIERWSZOKLASISTÓW

25 stycznia w ramach akcji  „Nasza Szkoła czyta dzieciom” do klasy pierwszej przybył gość specjalny, działacz Związku Towarzystw Gimnastycznych „Sokół”  Pan Karol Neumann. Spotkanie rozpoczął od rozmowy z dziećmi o tym, jak rozumieją patriotyzm. W prostych słowach objaśnił sens obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości i znaczenie zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Pan Karol Neumann przyszedł w dość niecodziennym stroju - mundurze Towarzystwa „Sokół”, czapce z rozetką i sokolim piórem.  Wyjaśnił też dzieciom, dlaczego nosi czerwoną koszulę.
Gość przeczytał baśń Hansa Christiana Andersena „Świniopas”. Zrobił to bardzo profesjonalnie, jak prawdziwy aktor. Mała publiczność z chęcią słuchała i czekała na możliwość obejrzenia ilustracji. Potem dzieci chętnie odpowiadały na zadawane do tekstu pytania. Panująca atmosfera skupienia i ciszy oznaczała, że wybór utworu był trafny.
Na zakończenie uczniowie podziękowali gościowi oklaskami i piękną laurką, a zwieńczeniem spotkania było pozowanie do wspólnego zdjęcia.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »