ETAP POWIATOWY XIV KONKURSU WIEDZY O WIELKOPOLSCE

10 lutego 2010 r. w Zespole Szkół w Brennie odbył się etap powiatowy XIV Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Naszą Szkołę reprezentowało piętnaścioro uczniów: dziewięcioro ze Szkoły Podstawowej i pięcioro z Gimnazjum. Przygotowywali się pod kierunkiem Pań Ewy Łapawy i Teresy Rosińskiej. Poświęcili wiele czasu i włożyli wiele wysiłku w poznanie dziedzictwa kulturowego Wielkopolski, jej historii, fauny, flory, tradycji, gwary i kultury regionalnej. W Brennie zostali bardzo miło przyjęci. Powitał ich wójt gminy Wijewo – Pan Ireneusz Zając. Dla wszystkich uczestników przygotowano poczęstunek i bardzo ładne dyplomy.
Do etapu rejonowego zakwalifikowali się: Adelina Letza i Denis Śmiejczak z kl.IV SP, Zofia Nowaczyk i Wiktoria Sawicka z klasy V, Mikołaj Domagała i Patryk Fischer z klasy VI, Kamil Gąska z klasy 1 G., Monika Baum z klasy 2 G. oraz Marlena Pełczyńska z klasy 3 G. Z dobrymi wynikami, które jednak nie wystarczyły na uzyskanie tytułu laureata etapu powiatowego, zakończyli zmagania: Joanna Kosmalska, Weronika Witak, Dawid Kędziora, Bartosz Szczerbal i Mateusz Chróścik. Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy. Laureatom życzymy powodzenia w kolejnym etapie zmagań konkursowych.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »