WIECZÓR POEZJI

19 stycznia po południu Dominika Maciejczyk – uczennica kl. 3gb we współpracy z P. Anną Poprawską w szkolnej bibliotece zorganizowała wieczorek poetycki. Chętni uczniowie i pomysłodawczyni spotkania w nastrojowej scenerii prezentowali swoje ulubione utwory, wiersze m.in. K.K.Baczyńskiego, Z.Herberta, W.Szymborskiej. To była doskonała okazja do refleksji i miłe spotkanie. Dzięki przygotowanym przez Dominikę zapowiedziom poszczególnych utworów również porcja wiedzy o poezji i poetach. Serdecznie dziękujemy tym, którzy znaleźli czas oraz chęci i wzięli udział w spotkaniu: uczniom, absolwentkom i dorosłym.
Szkoda, że tak mało osób lubi poezję…
Niech za puentę posłużą słowa z piosenki pt. „Ogrzej mnie” napisanej przez Wojciecha Młynarskiego: „Memu ciału wystarczy coś wypić i coś zjeść
(…)
mojej duszy potrzeba znacznie więcej”. 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »